KDO PSAL PŘÍBĚHY

Podělte se o svůj příběh

Chcete, aby se váš příběh objevil v připravované knize? Zůčastněte se soutěže! Napište text k soutěžní fotografii níže. Každá má své téma a možná je vám blízké. Podělte se o svoje pocity a zkušenost.

SOUTĚŽ UZAVŘENA

SOUTĚŽ O TEXTY K FOTOGRAFIÍM JIŽ BYLA UKONČENA. DĚKUJEME ZA VAŠE PŘÍBĚHY.

UKÁZKOVÝ PŘÍBĚH

Jak napsat příběh

„Jak silná láska musí být, aby přemohla i tělo. Ani dnes v noci nespím, i dnes uvidím východ slunce. Ty zase pláčeš a mě to trhá srdce. Co tě bolí? Co mám dělat? I já pláču. Zoufalstvím, únavou, život je najednou jeden dlouhý den.

Budu ještě někdy člověk? Ty zase pláčeš a já s tebou. Bolí mě tělo a nemám už sílu. Nikdy nejsem sama a přesto jsem osamělá. A pak se přisaješ k mému prsu, podíváš se na mě očima, ve kterých je celý Vesmír. Jsme jeden.

Šedý těžký mrak odplouvá, zůstává jen láska. Tak čistá a velká, že se mi nevejde do srdce. Zlomím pro tebe skály. Každý den znovu a znovu. Jsem nejšťastnější žena na světě, protože jsem tvoje máma. Miluji tě.“

— Síla lásky —

Ideální délka textu je cca do 1 400 znaků (včetně mezer), tedy přibližně 16 řádků při velikosti písma 12.

PRŮBEH SOUTĚŽE

Jak bude soutěž probíhat?

01

My uveřejníme soutěžní fotografii

Každých čtrnáct dní publikujeme zde a na sociálních sítích (Facebook, Instagram) projektu MAMA jednu z fotografií do připravované knihy. Bude k ní vždy připojen krátký popisek, jaký příběh fotka vypravuje a co si její hlavní hrdinka prožila.

02

Vy k ní napíšete příběh

Zobrazuje-li fotografie něco, čím jste si sama prošla nebo je vám téma jakkoli blízké, sepište do formuláře níže krátký soutěžní text o emocích a pocitech, které jste měla nebo podle vás zažívá hrdinka na fotce a odešlete jej. (Inspirujte se v ukázkovém příběhu výše).

03

Vybereme vítězný text

Žena, která je na soutěžní fotografii, vybere výherní text, který s jejím vlastním příběhem nejvíce rezonuje. Vyhraje-li právě ten váš, text projde editací a případnou korekturou a doladíme jej do finální podoby, která bude uveřejněna ve fotoknize.

04

Vyhlásíme vítězku

Vítězku, jejíž příběh bude vybrán, veřejně vyhlásíme a uveřejníme úryvek jejího textu na sociální sítě projektu. Celá verze příběhu se poté objeví pod fotkou v připravované fotoknize MAMA, kterou autorka textu získá zdarma.

ODESLAT PŘÍBĚH

Odešlete svůj příběh prostřednictvím tohoto
formuláře

Zadejte potřebné údaje a napište/vložte svůj příběh. Poté klikněte na tlačítko “odeslat”. Zbytek už je na nás. Do dvou týdnu se na sociálních sítích projektu objeví vyhlášení výherkyně.

Pokud chcete svůj příběh sdílet anonymně, připojte nám prosím k příběhu poznámku. Také budeme rádi, když doplníte informaci, zda i pokud nebude váš příběh vybrán do knihy, jste ochotna se o něj (nebo jeho část) podělit na sociálních sítích projektu.

Děkujeme!

Nechcete propásnout vyhlášení vítěze? Dejte prosím like naší facebookové stránce nebo projekt sledujte na instagramu.

Můžeme váš příběh sdílet na našich sociálních sítích?
Chcete v případě zveřejnění zůstat v anonymitě?