O PROJEKTU

Jak se zrodila MAMA

Přečtěte si, jak projekt vznikl, jaká byla motivace autorky k jeho realizaci a co je jeho cílem.

VZNIK PROJEKTU

PROČ TO DĚLÁME

Touha autorky vyjádřit všechny pocity, které ve spojení s mateřstvím prožívala, byla silnější a silnější. Protože ne vše spojené s tím být mámou je bezproblémové a zalité sluncem. A je potřeba o těchto věcech mluvit a vědět, že v tom nejsme samy.

I ostatní ženy si přály vyslat do světa zprávu o tom, že láska k dětem má mnoho podob a je v pořádku ji prožívat po svém. Že s narozením dítěte nepřichází jen to dobré a nejsme špatné matky, nejdeme-li v souladu se společenským názorem. Postupně tak na svět přišla myšlenka fotoknihy s příběhy na témata, která často nejsou vynášena na světlo, i přesto, že jsou každodenní součástí životů žen kolem nás.

CÍL PROJEKTU

Čeho chceme dosáhnout

našli jsme příběhy

Každé dva týdny se zde na webu a na sociálních sítích objevila soutěžní fotografie. Jakákoli žena mohla do soutěže poslat svůj text, který vystihuje příběh, který se na ní odehrává. Vítězné texty se objeví v knize.

VytvÁŘÍME FOTOKNIHU

Autorka projektu nafotila sérii cca padesáti fotografií na téma mateřství. Fotoknihu MAMA jsme vymazlili a právě je ve fázi tisku. Hned jak se narodí, poputuje do přeprodeje zde na e-shopu.

Výtěžek věnujeme

100 % výtěžku z prodeje knihy bude rozděleno mezi čtyři rodiny, které ze zdravotních důvodů dítěte/dětí potřebují finanční pomoc a nadaci Úsměv nejen pro Kryštofa, která pomáhá pacientům s onkologickým onemocněním.

AUTORKA

Jana Pechlátová

Jana Pechlátová je portrétní fotografka, která miluje syrové zobrazení ženské síly a přirozené krásy. Kromě své práce, rodiny, psů a koní však myslí i na druhé a má za sebou již několik úspěšných charitativních projektů. Poté, co se sama stala dvojnásobnou matkou, pocítila touhu dát světu nazpět vděčnost za zdravé děti a pomoci dalším, kteří neměli takové štěstí a potýkají se se starostmi. Protože na některé situace vás nikdo nepřipraví. 

„Věřím, že sdílení emocí je léčivé. Jejich polapením a ohraničením –⁠ ať už ve fotografii, knize nebo písni, můžeme s bolestivými pocity vnitřně lépe pracovat a navést je na lepší cestu. Cestu k lásce.“

PATRON

Nadační fond Propolis33

Patronem projektu je nadační fond Propolis 33. Nadační fond Propolis33 (NFP) vznikl primárně na podporu ženských charitativních a osvětových iniciativ. NFP poskytuje pomoc a podporu zvláště projektům podporujícím ženy a ženství, dále pak projektům týkajících se plánovaného rodičovství, mateřství a reprodukce, dětí, gender tématiky, projektům s feministickou tematikou a také těm týkajících se tabuizovaných ženských a jiných gender témat. Jeho zakladatelkou je MSc. MA Lilia Khousnoutdinova. Historička, odbornice na gender, publicistka, aktivistka, designérka a cestovatelka.

Nadační fond Propolis 33 je také zřizovatelem transparentního účtu, na kterém lze sledovat, kam přesně putují vybrané peníze.

NÁŠ TÝM

kdo jsme

Jana Pechlátová

Autorka
Autorka, fotografka

Paya May

Dobrovolník
Marketing, propagace, kontakt s veřejností

Artuš Čulík

Dobrovolník
Branding, design

JAK JSTE SE ZAPOJILY

PŘÍBĚHY PSALY SKUTEČNÉ MATKY